Lihtsad viisid oma energiataseme tõstmiseks
Sageli võid tunda, et sul pole piisavalt energiat, et oleksid tegus terve päeva jooksul. See viitab sellele, et vajad uusi tugevuse ja heaolu allikaid. Kuigi on üldlevinud arvamus, et 7-8 tundi väärtuslikku ööund on parimaid viise,et oma energiat taastada, ei ole see alati piisav. Soovitame Sulle mõningaid lihtsaid nippe, kuidas muuta ja parandada enda heaolu.
Pööra tähelepanu viisile, kuidas sa õhtuid veedad. Paar tundi enne magamaminekut ära vaeva pead töömõtetega ja probleemidega, mis ei nõua kiiret lahendust ning väldi ka ebameeldivaid vestlusi. Enne uinumist ei soovitata vaadata telerit või lemmikuid seriaale sülearvutist ega jälgida kirglikult sotsiaalmeediat nutitelefoni või tahvelarvuti ekraanilt.
Parem valik on raamatu lugemine või rahuliku muusika kuulamine. Väärib äramärkimist, et sinu lemmikmuusika, eriti, kui sellega on seotud meeldivad mälestused või emotsioonid, ei rahusta mitte ainult su meelt, vaid ka keha, vähendades lihaspinget.
Mida teha, kui lugemine ega ka muusika kuulamine sulle ei sobi?
Mängi perega lauamängu, lahenda ristsõnu, mängi oma lemmikloomaga, valmista midagi maitsvat. Eesmärk on tegeleda millegagi, mis ei oleks sulle emotsionaalselt väsitav ja kurnav.
Skandinaavia Tervise Magneesiumglütsinaadil on rahustav toime – see aitab sul kergemini uinuda ja kindlustab tugeva ja hea une. Magneesium aitab kaasa, et oleksid hommikul ärgates välja puhanud.
Külm dušš või klaas külma vett
Looduslik valgus aitab kehal püsida päeva bioloogilises rütmis, reguleerides ise, millal on energiat enim. Saame ka oma magamistuppa tuua loomuliku valguse, kasutades vaid õhukesi päevakardinaid, et tuba poleks liiga pime või tõmbame kardinad eest ära. Hea viis lisaenergia saamiseks on hommikul külma duši võtmine- kui see variant pole sinu jaoks, siis on heaks alternatiiviks juua ära klaas külma vett peale ärkamist- see soodustab ka seedimist.
Sageli jäetakse trenni tegemine õhtuks, sest siis on rohkem vaba aega. Kuid treening on efektiivne energia võimendaja, seega võiksid proovida ärgata hommikul mõned minutid varem, et teha mõned venitused või lühikese, kuid virgutava kõnni või jooksu. Füüsiline tegevus aitab kiirendada vereringet, mis omakorda stimuleerib endorfiinide- heaolu eest vastutavate hormoonide- eritumist. See on kiire viis äratada oma vaim ja keha ja valmistuda tööpäevaks.
Kui sinu tavapärane hommikujook- kohv- ei paku enam oodatud toimet, ehk peaksid katsetama midagi uut?
Must või roheline tee, roheline hommikukokteil- erinevaid valikuid on palju. Kui ees on ootamas osaliselt stressirohke päev, võiksid proovida seda alustada mõne rahustava taimeteega- näiteks kummeli või piparmünditeega.
Lisades hommikul oma menüüsse ka C- vitamiini, aitab see kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja kaitseb ühtlasi ka rakke oksüdatiivse stressi eest, mida võib tuua kaasa keeruline tööpäev.
Ära jäta toidukordi vahele ega keela endale ka väikest uinakut päevas
Pole tähtis, kui kiire või stressirohke on su päev, püüa mitte toidukordi vahele jätta. Et saaksid kõik vajalikud toitained, peaksid kinni pidama vähemalt kolmest toidukorrast päevas, mis peaksid sisaldama erinevaid toitaineid. Jälgi, et su menüüs oleks oma koht nii köögiviljadel, puuviljadel, marjadel kui ka rohelisel toidul.
Kui tunned kroonilist väsimust ja pärastlõuna möödub juba raskelt, siis lühike tukastus päeval- mitte üle 15-20 minuti- on väga tervislik viis energia taastamiseks ja selleks, et tõsta ka päeva teise poole produktiivsust. Ära unusta, et kui päev on liiga pikk või kui teed uinaku liiga hilja, võib see mõjuda halvasti öisele unele. Parim aeg väikseks virgutavaks päevauneks on kella kahe ja kolme vahel päeval.