Skandinaaviatervis

Blog

D-3 vitamiini puudus ohustab kõiki

by in D-vitamiin, Immuunsus 27. veebr. 2018

Analüüsid näitavad, et umbes 75 % eestimaalastest esineb D vitamiini puudus ja umbes 25-30% neist esineb tõsine D-3 vitamiini vaegus.

D-3 vitamiin tekib inimese nahas päikese UVB-kiirguse toimel ja seepärast ongi seda nimetatud ka päikesevitamiiniks. Kuid tegelikult ainult mais, juunis, juulis ja augustis, ehk kõigest neljal kuul aastas on võimalik piisav D-vitamiini annus kätte saada viibides väljas keskpäevase päikese käes, kusjuures keha peab olema siis katmata 40% ulatuses. 

Eriti, kuna me elame põhjamaades, siis on kindlasti väga vajalik tarvitada D-3 vitamiini ülejäänud kaheksal kuul aastas.

D-3 vitamiini annustamine

D-vitamiini taset saab mõõta veeniverest. Optimaalne seerumitase on üle 75 nmol/L. Selline tase peaks olema tagatud kogu aasta vältel.

D-vitamiinil on meie kehas suurem roll, kui seda arvatagi võiks

Kuigi nimetuselt on ta vitamiin, siis tegelikult on D-vitamiini aktiivne vorm organismis väga mitmekülgset toimet omav sekosteroidne hormoon.D-3 vitamiin tagab normaalse ainevahetuse, normaalse südametegevuse ning stabiilse närvisüsteemi ja aitab säilitada vererõhku normaalsel tasemel.
D-vitamiin osaleb ka kaltsiumi ja fosfori ainevahetuse regulatsioonis ning tagab meile tugevad luud ja tervemad hambad.
Puuduliku D-3 vitamiini varu puhul organismis kannatab meie immuunsussüsteem, muutes meie organismi vastuvõtlikumaks erinevatele viirushaigustele, eriti talvisel perioodil.

D-3 vitamiini tuleks tarvitada aastaringselt. Optimaalse D-vitamiini varu säilitamiseks on täiskasvanul vaja igapäevaselt tarvitada umbes 20-30μg D-3 vitamiini.

Eriti ohustatud on D-3 vitamiini puudusele eakamad inimesed, kes viibivad vähem väljas ning väikesed lapsed, kelle õrna nahka kaitstakse päikese kahjuliku kiirguse eest.

Lastele on ülimalt vajalik manustada juurde D-3 vitamiini alates sünnist, et tagada luude, silmade, aju ja hammaste õige areng.

Oluline on teada, et D-vitamiin on rasvlahustuv ning seetõttu imendub vitamiin õlis lahustatuna organismis paremini.

Skandinaavia Tervise Premium Omega-3 kapslid

  • Kasutame õli, mis on valmistatud süvamerest püütud anšoovistest, mis ei ole reostunud raskemetallide või antibiootikumidega
  • Sisaldavad üle 64% Omega-3 rasvhappeid- EPA 340 mg ja DHA 230 mg
  • D-3 vitamiini sisaldus kahes kapslis on 30 µg- sellest kogusest piisab aastaringselt vajaliku D-3 vitamiinikoguse kättesaamiseks

Et saaksid proovida Omega-3 kapsleid, pakume võimalust tellida proovipaki vaid postikulu hinnaga- maksad tellimuse eest vaid 3.99€

Tegu on ühekordse tellimusega, millele ei järgne automaatset jätkutellimust. Kui soovid järgmist pakki tellida, siis saab seda teha meie kodulehel. Pakkumine on limiteeritud- 1 proovipakk leibkonna kohta.

    Ostukorv