Skandinaaviatervis

Blog

5 võimalust, mis aitavad meelde tuletada igapäevast vitamiinide võtmist.

by in Tervis 11. nov. 2021
Me kõik teame, et meie tervise ja heaolu huvides on võtta vitamiine iga päev, kuid oleme siiski ainult inimesed ning kuigi vitamiinide võtmine näib lihtsa igapäevase tegevusena, siis meid ümbritsev kiire elu- töö, pereelu, lapsed ja kodutööd hõlmavad nii suure osa meie ajast, et on vaja head mälu ja motivatsiooni, et mitte unustada iga päev ka hoolitseda enda eest ja võtta toidulisandeid. Lisaks tuleks ka meeles pidada võtta erinevaid vitamiine just sel ajal päevast, mil need on just kõige vajalikumad. Näiteks C vitamiini soovitame võtta hommikul, sest need annavad päevale energiat, samas magneesiumi on selle rahustava toime pärast kasulikum võtta õhtul.
 
 Kui hakkad just vitamiine võtma, kuid just sel hetkel tuleb pähe mõni idee tööalase probleemi lahendamiseks või heliseb telefon, viib see su mõtted mujale ning vitamiinid ununevad.
 
Inspireeritult Malluka viimasest blogipostitusest, kus ta tunnistab, et vitamiinide igapäevane võtmine nõuab meelespidamist ja see võib olla tihti raske, siis pakub Skandinaavia Tervis 5 head nõuannet, mis aitavad sul igal päeval vitamiinide võtmist meelde tuletada.
 
1. Pane telefoni meeldetuletus.
 
Samuti nagu lisad telefoni kalendrisse olulisi kohtumisi ja tegevusi, lisa ka igaks hommikuks ja õhtuks üks heliga meeldetuletus, mis annab märku, et on aeg võtta Skandinaavia Tervise vitamiine. Pane märguanded igal päeval samale ajale, et harjumus tekiks kergemini. Kui telefoni märguanne hakkab tööle, lase helil kesta seni, kuni oled vitamiinid võtnud ja alles siis lülita heli välja. Märguandel pole mõtet, kui vaigistad heli ning su tähelepanu läheb mujale.
 
Võid telefoni installida ka tablettide meeldetuletuse äpi  MEDISAFE mis toimib samuti hea meeldetuletusena.
2. Hoia neid nähtavas kohas.
 
 On vana ütlus ” mis silmist, see meelest”, mis kehtib kindlasti vitamiinide kohta. Kui paned need köögikapi ülemisse riiulisse, siis võid olla kindel, et sinna need  ununevadki. Pane vitamiinipurk oma kohvitassi kõrvale riiulisse ja kui võtad tassi, märkad kohe ka vitamiine. 
Tee kalendrisse märge, kui oled vitamiine võtnud, et sul oleks igapäevaselt kergem järge pidada.
 
Kas tundub olevat liiga ajakulukas? Tuleta endale meelde, et tervis on kõige tähtsam! 
 
 
 
 
3. Kanna neid endaga kaasas. 
 
Kui sinu päevaplaan muutub sageli ning muretsed seetõttu, kas vitamiinid juhtuvad olema õigel ajal lähedal või ehk oled sel ajal hoopiski kodust väljas, siis võiksid panna Skandinaavia Tervise vitamiinid käekotti- nii on need sinuga alati kaasas. Mugav on panna vitamiinid tabletikarpi, kus iga päeva jaoks on eraldi lahter või kasutada väikest plastikkotti või plastkarbikest. Kui sul on vitamiinid kaasas, siis oled enda tervise eest hoolitsemisel teistest sammu võrra ees.
pexels-anna-shvets-3683074
4. Vitamiinide võtmine võiks saada osaks su igapäevatoimetustest.
 
Hammaste pesemine seostub sinu jaoks igahommikuse “ärkamise” rutiiniga, samuti nagu ka hommikune dušs või riidessepanek. Püüa vitamiinide võtmise harjumus siduda teiste igahommikuste toimetustega. Kui võtad vitamiine õhtul, harjuta end tegema seda koos õhtusöögiga. 
 
 
5. Hangi vitamiinid korraga pikemaks ajaks.
 
Skandinaavia Tervis pakub toidulisandeid pakendites, milles on mitme kuu kogus. Omega-3 vitamiinid on pakendatud 6 kuu ja terve aasta kogusena.
See tagab selle, et sul on korraga olemas vitamiinid pikema aja peale ja  sa ei pea igakuiselt kulutama oma aega varude täiendamisele. Nagu ka Mallukas mainis, tuleb nii ka soodsam, nii et see on igas mõttes parem.
 
    Ostukorv