Skandinaaviatervis

Blog

Märgid, et sa ei tarbi piisavalt Omega-3 rasvhappeid?

by in Tervis 10. okt. 2022

Kui meie organism ei saa piisavalt Omega-3 rasvhappeid, võib see tekitada märkimisväärseid terviseprobleeme. Mõningaid dieete ja toitumiskavasid jälgides võib see probleem kergemini tekkida. Näiteks toitumiskavad, milles on palju kanaliha ja punast liha ning mis oluliselt piiravad rasva tarbimist, võivad viia rasvhapete taseme orgamismis liiga madalale. Kuigi mõned rasvhapete puudusest tulenevad probleemid ei pruugi ilmneda, siis järgnevate tõenäoliste sümptomite puhul tuleks Omega-3 taset organismis kontrollida.

1. Naha, juuste ja küünte probleemid.

Iga rakk kehas on ümbritsetud membraaniga, mille suures osas moodustavad Omega-3 rasvhapped ning kui selle tase organismis on liiga madal, on tulemuseks kuiv ja kare nahk, katkevad juuksed ning haprad küüned, mis murduvad ja lõhenevad. Omega-3 vaegus võib põhjustada ka nahalööbeid ja kõõma.

2. Kurnatus ja uneprobleemid.

Uneprobleemide põhjuseid võib olla väga keeruline välja selgitada ja on erinevad tegurid, mis seda soodustavad, kuid kindlasti on üks põhjustest Omega-3 puudus. Tõstes Omega-3 taset oma
organismis, paraneb märgatavalt une kvaliteet ja pikeneb uneaeg. Kui saad end paremini öösel välja puhata, näed peagi ka teisi tervise paranemise märke.

3. Keskendumishäired ja tähelepanematus.

Hädavajalike rasvhapete madal tase põhjustab mälu- ja keskendumisraskusi ning võib olla ka ärrituvuse ja ärevuse põhjuseks. Lapsed ja täiskasvanud, kes näivad vihastuvat kiiresti ja ilma põhjuseta, võivad tegelikult kannatada Omega-3 vaeguse all.

4. Liigesevalu ja jalakrambid.

Kalaõlist saadud Omega-3 rasvhapetel on erakordselt tugev põletikuvastane toime, aidates looduslikul viisil vähendada turseid ja põletikke nii liigestes kui ka kogu kehas. Kui sul on seni õnnestunud liigesevalu vältida, aitab korrapärane Omega-3 kasutamine ennetada vigastusi, mis liigesevalu põhjustavad.

5. Allergilised haigused.

Nõgestõbi, astma ja ekseem võivad viidata langenud Omega-3 tasemele.

6. Liigne kõrvavaigu teke.

See sümptom on kummaline, kuid inimesed, kes on tüdinenud sellest eritisest kõrvus, on täheldanud, et Omega-3 kasutamine on aidanud seda probleemi leevendada. Lisaks ebameeldivusele võib liigne kõrvavaik tekitada ka kuulmislangust. Omega-3 piisav tarbimine võib aidata kuulmist kaitsta.

7. Menstruaaltsükli vaevused.

Naised, kellel on kauakestev ja vererohke menstruatsioon, võivad saada leevendust, suurendades Omega-3 tarbimist.

8. Südame-veresoonkonna probleemid.

Uuringud on näidanud, et Omega-3 on südame tervise jaoks kriitilise tähtsusega. Kui teil on probleeme südamega, tuleks suurendada selle olulise toitaine tarbimist. See kaitseb südamehaiguste eest ja aitab alandada halva kolesterooli taset.

Kui kahtlustad, et sinu Omega-3 tase võib olla madal, tõsta rasvhapete osakaalu toidus ja kaalu Omega-3 toidulisandi kasutamist.

  • Kasutame õli, mis on valmistatud süvamerest püütud anšoovistest, mis ei ole reostunud raskemetallide või antibiootikumidega.
  • Sisaldavad üle 64% Omega-3 rasvhappeid- EPA 340 mg ja DHA 230 mg.
  • D-3 vitamiini sisaldus kahes kapslis on 30 µg- sellest kogusest piisab aastaringselt vajaliku D-3 vitamiinikoguse kättesaamiseks.
    Ostukorv