Skandinaaviatervis

Blog

Mida Sa pead teadma kollageeni kohta

by in Ilu 22. mai 2023

Mis on kollageen ja milleks on organismil seda vaja?

Kollageen on meie keha üks peamiseid struktuurvalke, moodustades lausa kuni 35% kogu keha valkudest. Sellel on oluline roll luude, naha, lihaste ja kõõluste normaalses töös. Kollageen on väga populaarseks saanud mitmesuguste tervisega seotud eeliste tõttu- näiteks liigesevalu puhul aitab regulaarne kollageeni tarbimine seda vähendada.

Mida täpsemalt kollageen inimese organismis teeb?

Mida peaks kollageeni valides silmas pidama?

Hüdrolüüsitud mereline kollageen (kala soomustest, luudets ja nahast) on kõige paremini omastatav vorm ja imendub kehas kuni 1,5 korda efektiivsemalt kui sea või veise kollageen. Samuti hüdrolüüsitud kollageenipeptiidid imenduvad läbi naha ja soolestiku kergemini, kui ükski teine vorm ning see aitab neil kiiremini vereringesse jõuda. Seega on kollageeni peptiidid lagundatud kollageeni osad ning keha poolt keremini omastatavad.

Kui palju kollageeni soovitatakse päevas tarvitada?

Meie organism vajab 0,8-1,5g valku 1kg kehamassi kohta. Soovituslik on päevas tarbida umbes 10g kollageeni. Seda kogust võib suurendada, kui inimene on väga aktiivse elustiiliga, esineb liigesevalu või küüned ja juuksed on haprad. Sellisel juhul võib tarvitada kollageeni kuni 30g päevas.

Kui kiiresti võiks oodata esimesi tulemusi?

Tulemused on väga individuaalsed, olenevalt sellest, millist mõju oodatakse. Liigesevalu vähenemist võib märgata peale 3-6 nädalast tarvitamist. Muutuseid iluvaldkonnas (küüned, nahk, juuksed) hakkate tulemusi märkama umbes 2-3 kuu pärast. Mõningatel juhtudel võib esimesi tulemusi märgata ka peale kuu ajalist tarvitamist. Soovitame teha läbi vähemalt 3-kuuline kuur kollageeniga, millele lisaks võiks tarvitada ka C-vitamiini ja hüaluroonhapet, et märgata tõelist mõju.

Kuidas kollageeni tarbida?

Hüdrolüüsitud kollageen on hea lahustuvusega, seega võib kollageeni pulbrit lisada ka tavalisele veele.Kollageeni võib lisada ka näiteks smuutile, hommikupudrule või kohvi sisse.

Kollageeni ja C-vitamiini koos tarvitamise kasud

Kollageeni tarvitades soovitatakse menüüsse lisada ka C-vitamiin. C-vitamiin on organismile abiks kollageeni suunamisel nendesse piirkondadesse (küüned, juuksed, nahk), kus selle tase madal on ning suurendab oluliselt selle imendumist. Lisaks sellele aitab C-vitamiin võidelda oksütatiivse stressi vastu, mis paistab välja näonahas või annab tunda seedimises.

 

Milliseid toidulisandeid koos kollageeniga võiks veel kasutada?

Hüaluroonhape sobib toidulisandina koos kollageeniga ideaalselt koos tarvitamiseks. Hüaluroonhappe põhiliseks ülesandeks on naha niiskustasakaalu säilitamiseks. Peaaegu pool kogu meie keha hüaluroonhappe varudest paikneb nahas. Ülejäänu jaguneb suures osas luude ja liigeste vahel.

Kas rasedad või imetavad emad võivad tarvitada kollageeni?

Jah, võivad. Hüdrolüüsitud kollageen on valk ja seda võib tarvitada ka raseduse või imetamise ajal.

Skandinaavia Tervis Kolageeni Pulber​

Hüdrolüüsitud mereline kollageeni peptiidid(1.tüüp)

  • Hüdrolüüsitud mereline kollageen on kõige paremini omastatav kollageeni vorm (valmistatud kala soomustest, luudest ja nahast)
  • 10000 mg kõrge kvaliteediga kollageeni serveeringu kohta (2 kulbitäit)
  • Ei sisalda gluteeni, soja, muna, pähkleid ega piima, GMO vaba
    Ostukorv