Skandinaaviatervis

Blog

Kollageen ja hüaluroonhape-  ilusate juuste, tugevate küünte ja kauni naha saladus

by in Ilu 13. apr. 2023

Üleminekul talvest kevadesse võib vitamiinide tase meie kehas olla langenud eelnenud  päikesevalguse vähenemise ja muutuste tõttu toitumises. Rohkem teavet kevadväsimuse kohta võid lugeda meie teisest blogipostitusest. Seetõttu on eriti tähtis pöörata sel ajal tähelepanu oma juuste, naha ja küünte tervise eest hoolitsemisele- suurepärane viis selleks võib olla kollageeni ja hüaluroonhappe toidulisandite kasutamine. 

Tervete juuste, naha ja küünte säilitamine ei ole mitte ainult kauni väljanägemise küsimus, vaid ka üldise tervise ja heaolu oluline aspekt. Meie juuksed, nahk ja küüned koosnevad valkudest- kollageenist ja keratiinist- mis annavad neile struktuuri ja tugevuse. Vananedes väheneb meie keha loomulik võime kollageeni toota, mille tagajärjeks on küünte lõhenemine, juuste katkemine ja naha liigne kuivus- siin on hea võtta abiks kollageeni ja hüaluroonhapet sisaldavad toidulisandid. 

Kollageeni ja hüaluroonhappe roll meie kehas

Kollageen on valk, mis on oluline, et säilitada terved ja tugevad juuksed, küüned ja terve nahk. Kollageen on sidekoe põhiline osa ja annab meie nahale elastsuse ja tugevuse. Vananedes keha kollageenitootmine väheneb, mis põhjustab meie nahal nähtavaid vananemise märke- kortse ja väikseid miimikakortse ning rabedaid küüsi. 

Hüaluroonhape on organismis leiduv looduslik aine, mis aitab nahas ja liigestes niiskust säilitada, omades põhirolli selles, et nahk säiliks  elastne ja niisutatud, tagades kauni ja terve naha. Vananedes  meie kehas hüaluroonhappe hulk väheneb, mille tagajärjeks on naha liigne kuivus ja haprad küüned. 

Kollageeni ja hüaluroonhappe toidulisandite kasutamine võib aidata suurendada nende oluliste valkude kogust organismis ja sel moel toetada küünte, juuste ja naha tervist. Kollageeni toidulisandeid pakutakse erineval kujul- pulbrina, kapslitena ja jookidena- ning neid saab hõlpsasti oma igapäevasesse menüüsse lisada. Hüaluroonhappe toidulisandid on saadaval ka kapslites või seerumina, mida saab otse nahale määrida. 

Kollageeni ja hüaluroonhappe kasu ei seisne mtte ainult naha, küünte ja juuste vananemise märkide vastu võitlemises, vaid võivad osutuda ka kasulikuks teatud terviseprobleemide puhul. Nii võib olla kollageeni kasutamisest kasu ka neil, kes kannatavad liigesevalude  käes või põevad osteoporoosi, sest kollageen aitab vähendada põletikke ja säilitada liigeste tervist.

Parimad kollageeni ja hüaluroonhappe toidulisandid

Oluline on välja tuua, et mitte kõik kollageeni ja hüaluroonhapet sisaldavad toidulisandid pole toime poolest võrdsed. Otsige toidulisandeid, mis on valmistatud kvaliteetsest toorainest, nagu näiteks rohumaa veistest või mere kollageenist Skandinaavia Tervise kollageen, mida organism saab kergemini omastada. Kontrollige kindlasti koostisosade loetelu ja valige toidulisandid, mis ei sisalda kahjulikke lisandeid ja säilitusaineid. 

Lisaks toidulisandite kasutamisele on oluline ka piisavalt valke, vitamiine ja mineraale sisaldav mitmekülgne ja tervislik toitumine, mis samuti toetab juuste, küünte ja naha tervist. Rohkelt antioksidante sisaldavate toitude- puu-ja juurviljade- söömine võib aidata kaitsta nahka vabade radikaalide põhjustatud kahjustuste eest. Omega-3 rasvhapped, mida leidub kalas, pähklites ja seemnetes, võivad samuti toetada naha tervist ja vähendada põletikke. Rohkem teavet Omega-3 kasulikkusest leiad meie blogipostitusest.

Muuda oma küüned, juuksed ja nahk tugevamaks

Kevad on eriti oluline aeg keskendumaks juuste, naha ja küünte tervisele, kuna pärast talviseid lühemaid päevi ja toidusedeli muutust  võib meie organismis vitamiinide tase olla langenud. Eriti oluline roll kollageeni tootmisel meie organismis on C-vitamiinil. Vaata  C-vitamiini kasulikkusest meie teisest blogipostitusest. Toiduainetest on headeks C- vitamiini allikateks tsitruselised, paprika ja brokkoli. E-vitamiini, mis on samuti naha tervisele oluline, leidub rohkelt pähklites, seemnetes ja rohelistes lehtköögiviljades. 

Piisav magamine, stressitaseme vähendamine ja rohke vee joomine on samuti oluline, et säilitada terved juuksed, nahk ja küüned. Meie keha vajab korralikuks toimimiseks piisavat puhkust ja vedelikku ning stress võib meie nahka ja juukseid kahjustada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et juuste, naha ja küünte eest hoolitsemine on üldist tervist ja heaolu silmas pidades ülioluline.

 Menüüsse kollageeni ja hüaluroonhappe lisamine võib olla hea viis, toetamaks meie keha oluliste osade tervist, eriti just kevadel, kui pärast talve on vitamiinide tase meie organismis langenud. Ära unusta ka mitmekülgset toitumist ja tervislikke eluviise, mis annavad samuti panuse tervete juuste, küünte ja naha heaks.

    Ostukorv