Skandinaaviatervis

Blog

Milline on Omega-3 kasulikkus tervisele?

by in Tervis 1. märts 2023

Üks efektiivsematest immuunsuse tugevdamise viisidest on Omega-3 rasvhapete tarbimise suurendamine. Omega-3 rasvhapped on tervise seisukohast kasulikud mitmel erineval moel, allpool loetleme need, mis on meie arvates tähtsamad.

Terve süda

Südame tervist silmas pidades on kasulik tervislik menüü, milles sisaldub palju EPA ja DHA rasvhappeid. Uuringud on tõestanud, et mida rohkem me sööme kala, seda väiksem on insuldi ja südamepuudulikkuse risk. Soovitame süüa erinevat kala vähemalt 2 korda nädalas, osa sellest peaks moodustama rasvane, punane kala.

Lisage igal nädalal oma menüüsse kas lõhet, sardiine, forelli, heeringat või tuunikala. Parimal juhul peaks saama kogu vajaliku Omega-3 rasvhapete koguse kätte igapäevasest toidust. Kui tundub, et vaid toidu kaudu saadav Omega-3 kogus ei ole piisav, tuleks lisaks kasutada Omega-3 kalaõli sisaldavaid toidulisandeid.

Terved liigesed

Uuringud on näidanud Omega -3 võimalikku kasu, aidates säilitada liigeste tervist ja liikuvust nii intensiivseid treeninguid harrastavate inimeste hulgas kui ka vanemas eas.

Omega-3 toidulisandid on hea ja sageli kasutatav viis liigeste valu vähendamiseks. Omega-3 rasvhapped on põletikuvastase toimega ja aitavad leevendada valu liigestes. Paljud Skandinaavia Tervise kliendid on märganud positiivset ja valu leevendavat mõju juba paarinädalase Omega-3 toidulisandi kasutamise järel.

Millist tagasisidet on klient andnud:

“Igal talvel olen tundnud valu põlvedes ja käsivartes. Arvan, et seda mõjutab see, et liigun talvel vähem kui suvisel ajal. Detsembris tellisin Omega-3 toidulisandi ja hakkasin seda kasutama. Kolm nädalat hiljem tundsin, et valu, mida tundsin varem pidevalt, oli kadunud. Mõnikord on hommikuti veel liigesed jäigad, kuid Omega-3 toidulisandi kasutamine on
andnud mulle rohkem energiat.”

Rasedus

Omega-3 rasvhapped on eriti olulised raseduse ajal. Uuringud näitavad, et need aitavad toetada loote aju normaalset arengut, silmade tervist ja tervist kogu raseduse vältel.

DHA on vajalik loote vaimse ja visuaalse arengu jaoks raseduse ajal ja imikueas. Eksperdid soovitavad rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel kasutada igapäevaselt vähemalt 200 mg DHA rasvhappeid. Kuna loote organism ei suuda ise tõhusalt DHA rasvhappeid toota, sõltub loote DHA rasvhapete saamine nende emadest. Seetõttu väheneb raseduse ajal emade kehas olev DHA kogus, sest DHA rasvhapped lähevad emalt lootele.

Soovitame enne Omega-3 toidulisandi kasutamist pidada nõu oma raviarstiga.

Meeleolu parandaja

Hiljutiste uuringute valguses on esile toodud Omega-3 rasvhapete roll üleüldises heaolutundes. On leitud seoseid, mis näitavad Omega-3 tarbimise suurendamisel õnnetunde kasvu. On märgatud, et suuremal Omega-3 kontsentratsioonil on mõju neurotroofsetele teguritele, mis reguleerivad uute ajurakkude kasvu ning millel on mõju inimese tunnetusele ja emotsioonidele.

Inimestel, kes tarbivad toidus rohkelt Omega-3 rasvhappeid. on väiksem risk depressiooni ja ärevuse tekkeks.

Pole saladus, et vitamiinivaegus võib tekitada kroonilise kurnatuse, meeleolu kõikumisi, aeglustada ainevahetust ja võivad ilmneda muud probleemid, mistõttu võid tunda end oma kehas vähem õnnelikuna. Seega tõstab piisav kogus vitamiine nii sinu meeleolu üldiselt kui ka sinu armastust oma keha vastu.

Kui kaua võtab aega, et Omega-3 kasulikkus hakkab mõjuma?

Toidulisandeid kasutades hakkab sinu kehas Omega-3 tase tõusma kiirelt, kuid võib kuluda kuuest nädalast kuue kuuni, et märkaksid olulist meeleolu muutust, valu leevenemist või muid sümptomeid.

Kui kahtlustad, et sinu Omega-3 tase võib olla madal, tõsta rasvhapete osakaalu toidus ja kaalu Omega-3 toidulisandi kasutamist.

  • Kasutame õli, mis on valmistatud süvamerest püütud anšoovistest, mis ei ole reostunud raskemetallide või antibiootikumidega.
  • Sisaldavad üle 64% Omega-3 rasvhappeid- EPA 340 mg ja DHA 230 mg.
  • D-3 vitamiini sisaldus kahes kapslis on 30 µg- sellest kogusest piisab aastaringselt vajaliku D-3 vitamiinikoguse kättesaamiseks.
    Ostukorv