Skandinaaviatervis

Blog

LIIGESTE KOMPLEKS: SOODUSTAMAKS LIIGESTE TERVIST JA LIIKUVUST IGAS VANUSES 

by in Määratlemata 17. juuli 2023
Aktiivse ja täisväärtusliku elu jaoks on oluline liigeste optimaalne tervis. Liigeste eest hoolitsemine peaks olema tähtis igaühele, sõltumata sellest, kas oled sportlane, fitnessi huviline või lihtsalt keegi, kes soovib väärikalt vananeda. Kuigi ka treening, õige toitumine ja tervislik eluviis on tähtsad, vajame mõnikord liigeste toetamiseks lisajõudu.
 
Skandinaavia Tervis on loonud liigestekompleksi toidulisandi, mis sisaldab parimaid koostisosi, aitamaks parandada liigeste tervist ja omades suurimat kasu liikuvuse suurendamisel.
 
Liigeste kompleks sisaldab 6 erinevat liigeste tööd ja liikuvust tõhustavat koostisosa. Liigeste tervise seisukohalt on olulisemad koostisosad glükoosamiin ja kondroitiin, millest koosnevad liigeste sidemed, kõõlused, kõhrkude ja liigestevaheline vedelik. Teised ained toetavad liigese funktsioone ja kaitsevad liigeseid.
 
Mõistes nende koostisosade kasulikkust, on lihtsam teha teadlik otsus alustamaks selle toidulisandi igapäevast kasutamist.
LIIGESTE KOMPLEKSI KOOSTISOSAD:
1. Glykoosamiin: toetab liigeseid tervikuna

Glükoosamiin on looduses esinev ühend, mida leidub meie kehas, eriti kõhrkoes, mis pehmendab meie liigesed, omades tähtsat rolli meie liigeste struktuurse terviklikkuse säilitajana ja liigeste “õlitajana”. Vananedes võib glükoosamiini tootmine väheneda, põhjustades kõhrkoe nõrgenemist ja liigesevaevusi. Uuringud on näidanud, et 1500 mg glükoosamiinsulfaati oli osteoartriidi valu vastu tõhusam kui 120 mg ibuprofeeni, olles samal ajal tervisele vähem kahjulik. On ilmnenud, et glükoosamiini kasutamine toetab uue kõhrkoe sünteesi ja soodustab liigeste elastsust, vähendades liigeste valulikkuse ja jäikuse teket.

2. Kondroitiin: Toidab kõhre ja soodustab paindlikkust

Kondroitiin on teine oluline koostisosa, mida liigeste komplekssed toidulisandid sisaldavad. See on kõhre, painduva sidekoe põhikomponent, mis katab liigeste luude otsi. Kondroitiin aitab säilitada kõhre elastsust ja lööke pehmendavat omadust, vähendades seeläbi liigeste jäikust ja soodustades üldist liigeste painduvust. Lisaks on uuritud ka kondroitiini võimet pärssida kõhre lagundavaid ensüüme, kaitstes liigeste kudet hilisema kahjustumise eest.

3. Methylsulfonylmethane (MSM): leevendab liigesevaevusi

Metüülsulfonüülmetaan, mida sageli nimetatakse MSM-iks, on orgaaniline väävliühend, mida leidub looduslikult taimedes ja loomades. Seda on kasutatud paljudes liigeste komplekssetes toidulisandite koostisosana tänu oma võimalikele põletikuvastastele omadustele. On uuritud MSM võimet vähendada liigesevalu ja turset, mis annab liigese üldise funktsiooni toetamisele lisaväärtust. Lisaks võib MSM aidata kaasa kollageeni tootmisele, mis on oluline valk, mis suurendab liigeste tugevust ja paindlikkust.

4. Ingverijuur: vähendab põletikku ja toetab liikuvust

Ingveri juurt on kasutatud sajandeid traditsioonilises meditsiinis selle mitmekülgse tervisele kasuliku mõju tõttu, sealhulgas võimaliku liigesevalu leevendava mõju tõttu. Ingver sisaldab võimsaid põletikuvastaseid ühendeid, mida nimetatakse gingeroolideks, mis võivad aidata vähendada põletikku liigestes. Arvatakse, et ingverijuure lisamine liigestekompleksi toidulisanditesse aitab parandada liigeste liikuvust ja vähendada lihaste valulikkust pärast füüsilist aktiivsust.

5. Kollageen: tugevate liigeste ehitusmaterjal

Kollageen on meie kehas kõige enamlevinud valk, mis on sidekudede, sealhulgas kõhrede, kõõluste ja sidemete oluline komponent. See annab meie liigestele struktuuri ja tugevuse, suurendades nende paindlikkust ja vastupidavust. Vananedes kollageeni loomulik tootmine väheneb, millega kaasneb liigeste  degeneratsioon.  Kollageeni lisamine võib aidata toetada liigeste tervist, pakkudes kõhre parandamiseks ja hooldamiseks vajalikku ehitusmaterjali. On uuritud selle võimalikku mõju vananemise ja füüsilise stressiga seotud liigesevalu vähendamisel. Kollageeni eeliste täielikku loendit saate lugeda meie teistest ajaveebi postitustest: Mida Sa pead teadma kollageeni kohta.

SKANDINAAVIA TERVISE LIIGESTEKOMPLEKSI KASULIKKUS:

Liigestekompleks vähendab liigesevalu ja -vaevusi: on kindlaks tehtud, et liigestekompleksi toidulisandid leevendavad osteoartriidist tulenevat liigesevalu ja vaevusi. Glükoosamiini ja kondroitiini peetakse kõhre tervist toetavaks ja põletikku vähendavaks, mis seeläbi parandab liigeste vaevusi.

Toetab liigeste liikuvust ja paindlikkust: pakkudes tervete liigeste jaoks vajalikku ehitusmaterjali, võivad liigestekompleksi toidulisandid parandada liigeste liikuvust ja painduvust. Kollageen, liigeste tervise võtmekomponent, aitab säilitada kõhre, kõõluste ja sidemete struktuurset terviklikkust, suurendades liigeste liikumist ja liikumisulatust.

Liigestekompleks soodustab liigeste paranemist ja hooldamist: Vananedes väheneb liigeste tervise jaoks oluliste ainete- kollageeni ja hüaluroonhappe- loomulik tootmine. Liigeste komplekssed toidulisandid võivad aidata suurendada nende ainete varu, toetades liigeste parandamise ja säilitamise protsesse. See võib aidata kaasa pikaajalisele liigeste tervise säilitamisele ja aeglustada vanusega seotud liigeste probleemide teket.

Parandab treeningut ja sportlikku sooritust: sportlastele ja regulaarselt treenivatele inimestele võivad liigeste komplekssed toidulisandid olla kasulikud liigeste tervise toetamiseks suure füüsilise koormuse ajal. Vähendades liigesevalu ja põletikku, aitavad need toidulisandid sportlastel rohkem treenida, kiiremini taastuda ja vähendada võimalike vigastuste ohtu.

Pea meeles, et kuigi toidulisanditest võib olla märkimisväärne kasu, ei tohiks seejuures unustada ka tervislikku eluviisi, regulaarset sportimist ja tasakaalustatud toitumist. Sea esikohale enda liigeste tervis ning naudi aktiivset ja rahuldustpakkuvat elu liigeste kompleksi abiga. Loe rohkem üldise heaolu parandamise kohta meie blogipostitusest: Lihtsad viisid oma energiataseme tõstmiseks.

LIIGESTEKOMPLEKS | 120 tabletti

Liigestekompleks on mõeldud kõigile neile, kelle liigesed vajavad igakülgset ja igapäevast toetust.

    Ostukorv